HİS Federasyonu ve Team Kronos’un uzun yıllardır Cunda ve Aydos’da düzenlediği ULTİMATE serisine eklenen Ultimate Büyükada yarışı dün ilk kez Büyükada Deniz Kulübü’nde gerçekleşti. 

Adalar Belediyesi, Adalar Kent Konseyi, Büyükada Deniz Kulübü, Heybeliada Su Sporları Kulübü, Adalar Su Sporları Kulübü, Kınalıada Su Sporları Kulübü ve Adalar Rotary’nin destekleriyle hayata geçen Ultimate Büyükada 550 katılımcının 11.5 km’lik koşu ve 2 km’lik yüzme mücadelesine sahne oldu.

Adalar Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu tarafından hayata geçirilen Adalar Kros Takımı’nın koşucuları ve adalı çocuklar için 2 km’lik ayrı bir parkur oluşturuldu. Adalar Kros Takımından 3 liseli öğrencimiz ise uzun parkurda mücadele etti.

Adalı çocuklar yarışının startı Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç tarafından verildi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sadrettin Peker, 125.Yıl Ortaokulu Müdüresi Ayşegül Fer Ahat, Adalar Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdurrahman Küçüksarı, Adalar Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Zeynep Ablak ,Pınar Satıoğlu ,Adalar Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu Başkanı Nezih Bayraktar ve grup üyesi Ümit Bülbüloğlu ,Adalar Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi Lüftiye Küçüksarı ,Adalar Kent Konseyi Kültür Çalışma Grubu Başkanı Gül Bolulu , Adalar Rotary Klübü Başkanı Celal Çelik Adalar Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Naz Büyükyonga ve Ceren Güllü,Rıza Kılıç,Eylül Çevik,Ekin Canpolat,Kaan Sancaktaroğlu,Yeliz Doğan adalı çocuklarımızın velileri destek olmak için  start noktası ve ödül törenine katıldılar .  

HİS Federasyon’undan gelen eğitmenlerin yoga ve ısınma hareketleri sonrasında 550 koşucu 11.5 km ‘lik parkuru adımladı.

Öğleden sonraki etapta ise  210 sporcu yüzme etabında kıyasıya yarıştı. Yüzme etabında destek veren adalı dostlarımız Celal Karaca ‘ya teşekkür ediyoruz.

Yarışmanın mekan sponsorluğunu yapan Büyükada Deniz Kulübü ödül töreni sırasında yarışmacılardan çok büyük alkış aldı. Team Kronos’un destekçiler için hazırladığı teşekkür plaketleri ödül töreninde teslim edildi.

Kürsüye çıkan adalı öğrencilerimizin madalyaları Atilla Aytaç,Sadrettin Peker ve Ayşegül Fer Ahat tarafından teslim edildi. Kürsüye çıkan tüm öğrencilere ayrıca Adalar Kent Konseyi’nin hazırladığı ödüller teslim edildi .

Ödül töreninde Adalar Kros Takımı’nın  eşofmanlarını temin eden Ümit Bülbüloğlu ve çocuklarımızın yarış ayakkabılarını temin eden Aydos Zirve Koşucuları için Adalar Kent Konseyi Eğitim Grubu tarafından hazırlanan teşekkür plaketleri teslim edildi.

Adaların  sporla içiçe olması amacıyla destek verdiğimiz Ultimate Büyükada yarışının hayata geçmesini sağlayan başta HİS Federasyonu ve Team Kronos’un değerli sporcuları Faruk Kar ve Utkuer Yaşar olmak üzere mekan desteği veren Büyükada Deniz Kulübü, Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü, Heybeliada Spor Kulübü, Adalar Su Sporları Klübü,Kınalıada Spor Klübü ,Adalar Rotary Klübü,Faytoncular Odası,adalı velilerimiz ve gönüllü olarak destek veren adalı dostlarımıza teşekkür ediyoruz .

Nice başarılı yarışmalara

ADALAR KENT KONSEYİ