Adalar Kent Konseyi Hayvan Hakları Grubu başkanı, Kınalıada sakiniElvan Akyol EkemenDerya Arslan ve Coşkun Ertürk Kınalıada sokaklarında yaşayan canlara uzun yıllardır yardım ediyorlar. Adalar Belediyesi, Adalar Kent Konseyi, HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) ve Koza ‘nın ortaklaşa projelendirdiği klinikte gönüllüler tarafından getirilen kedi ve köpekler, Şubat 2017 yılından bu yana tedavi ve kısırlaşma hizmeti alabiliyor. Adalar Belediyesi veteriner hekimi Özlem Onay haftanın iki tam günü klinikte hizmet veriyor. 6 Şubat 2017 – 4 Haziran 2018 tarihleri arasında 207 kedi,19 köpek kısırlaştırma ameliyatı oldu, 204 kedi ve 8 köpek ise tedavi edildi.

Kınalıada ‘nın tepelerinde, dik sokaklarında yaşayan canların su ve mama ihtiyaçlarının karşılanması gönülller için oldukça zordu. Özellikle yaz aylarında yardımın aksamaması için bir araç gerekiyordu. Haytap ‘a yaptığımız başvuru geçtiğimiz ay onaylandı. Koza Yönetim’in sponsorluğunda alınan ve gönüllüler kontrolündeki akülü araç 7 ayrı noktada 24 saat su ve yemek ihtiyacının karşılanması için bu hafta hizmete geçti. Ayrıca tedavi ve kısırlaşma için alınan kedi ve köpeklerin daha rahat kliniğe getirilmesi sağlandı.

Adalar belediyesi çalışanlarından Tanay Garip , Amb Uğur Kılıç , Ayhan Şen , Ali Metlioğlu ve Caner Kartal Orhan araç olmadan iş yoğunluklarına rağmen canlarımız için hep yanımızdaydı. Kendilerine içten teşekkür ediyoruz.

Adalar Belediye Başkanı Sn Atilla Aytaç , HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) ve Koza Yönetim ise kalıcı hizmet verecek tüm projelerde her zaman bizlere destek oluyor .Kınalıada’da yaşayan canlarımız adına tüm destekçilerimize teşekkür ediyoruz. Elele nice projelere…

Adalar Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu