Adalar Kent Konseyi Kadın Meclisimizin düzenlediği Anneler Günü etkinliği 09 Mayıs ,çarşamba günü gerçekleşti.

Kadın Meclisimiz Anneler Günü etkinliğinde yılın annesini seçti. Adalar Belediye Başkanımız Atilla Aytaç da bu anlamlı günde anneleri yalnız bırakmadı.

Kadın Meclisimizin Anneler Günü etkinliğinde buluşan kadınlar, 2 çocuk annesi Aydan Taneri’yi yılın annesini seçtiler. Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanımız Nesrin Dayı Karanfil ve Yürütme Kurulu üyemiz Begüm Yavuzözel bir anne olan Taneri’ye plaket verdi.

2 çocuk annesi Aydan Taneri, kanser hastası. Oğlu Serkan’ı büyütüp, okutup üniversiteye göndermiş. Down sendromlu kızı Selin’e ise 35 yıldır sevgi ile bakıyor…

Aydan Taneri yaptığı teşekkür konuşmasında ; anne olmanın zorluğunu ve mutluluğu şu sözlerle ifade etti. “Selin 35 yaşında. Zor bir çocuktur; fakat hayata çok bağlı ve güçlüdür. En sıkıntılı zamanımda o bana destek oldu, beni hayata bağladı. Kızım gezmek, eğlenmek istiyor ama kanser tedavisi gördüğüm için bu isteğini yerine getirmekte zorlanıyorum. Annelik zor ama güzel. Çocuklarımla mutluyum.” dedi.

Adalar Gerçek Gazetesine konuşan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanımız Nesrin Dayi Karanfil, “Aydan Hanım, büyük fedakarlıkla çocuklarını büyütmüş bir annedir. Onu kutlamak istedik. Bundan böyle her Anneler Günü’nde etkinlik düzenleyip yılın annesini seçeceğiz” dedi.

Adalar Gerçek Gazetesine konuşan Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyemiz Begüm Yavuz ise şunları söyledi: “Bütün anneler fedakardır. Fakat imkansızlıklar içinde çok iyi bir anne olmak için verilen gayret, inanılmaz bir anne örneği ortaya çıkartır. Bunun benim için tek örneği Aydan Hanımdır. Onu kutluyorum. Her zaman yanında olacağız. “

Etkinliğe katılan ve emek veren herkese çok teşekkür ederiz.

ADALAR KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ