kedi-kopekKış ayları pek çok yerde sokak hayvanları için zorlu geçmekte. Ancak, Adalar’da bu duruma ilave olarak yazlıkçıların gitmesi ile birlikte sokaklar boşalıyor ve yaklaşık sekiz aylık bir dönemde sokak hayvanları buralarda yaşayan hayvanseverlerin kendi imkanları ile beslenmeye çalışılıyor. Dolayısıyla adalardaki koşullar hayvanseverleri ve patili dostlarımızı başka yerlere göre çok daha fazla zorluyor.
İletişim kurabilmek ve yardımlaşabilmek amacıyla Büyükada’da hayvanseverlerin besleme yaptıkları noktaları tespit ettik ve en son durumda 73 adet yer belirledik. Bu noktaları gösteren ekteki “Besleme Haritası” nı hazırladık.
Sokak hayvanları birlikte yaşadığımız, aynı mahalleyi paylaştığımız dostlarımızdır. Doğal ortamlarında, özgürce yaşama haklarına inanıyor; bu nedenle boşalan sokaklarda, ormanlık bölgelerde açlık ve hastalık tehlikesi ile karşılaşmamaları için çaba sarf ediyor ve “Patili Dostlarımızı Birlikte Besleyelim” diyerek yola çıkıyoruz.

Adalar Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Gurubu tarafından organize edilen bu çalışmalara siz de katkıda bulunmak ister misiniz? Cevabınız evet ise, bunun için:

1) Bizimle birlikte boşalan sokaklarda ve ormanlık bölgelerde yaşamaya çalışan canların beslenmesi etkinliklerine katılabilirsiniz.

2) Özellikle bahar ve kış aylarında mahalleler boş olduğundan mama ihtiyacımız daha da artıyor. Bize mama desteğinde bulunabilirsiniz.
Bunun için online mama satışı yapan internet sitelerini de kullanabilirsiniz. (Büyükada’ya teslimat yapan kargo şirketlerini seçmeye dikkat etmek gerekir.)
Gönderim Bilgileri:
İsim: Füsun Beyhan Karataş
Adres: Kozalak Sok. No:1/2 Büyükada 34970, İstanbul – Türkiye
Not: Mama gönderimi yapan dostların, teslimatı takip edebilmemiz için gönderim yaptıklarına dair bilgileri mail geçerek bizleri bilgilendirmesini rica ederiz.
( Bilgiler: Mama gönderilen firmanın adı, gönderenin adı, soyadı, telefon numarası, maili, mama markası ve kaç kg olduğu, kedi / köpek maması mı, kargo şirketi, satın alma tarihi)
Mail Adresi: adalarkentkonseyi@gmail.com

Adalar Kent Konseyi Facebook sayfası üzerinden etkinliklerimizi takip edebilir, adalarkentkonseyi@gmail.com adresinden bizimle iletişime geçebilir; bilgi alabilirsiniz.
Can dostlarımızın miktarı ve çeşidi ne olursa olsun her tür desteğe ihtiyaçları olduğunu; olanaklarınız çerçevesinde destekte bulunmanızdan memnunluk duyacağımızı bilmenizi isteriz. Onları düşünen, seven herkese şimdiden teşekkür ederiz.
Sevgi ve dostlukla…

Adalar Kent Konseyi
Hayvan Hakları Çalışma Gurubu

adabesleme-4mart2017-1