revize2_AdalarHalkKatılımToplantısı

Sayın Adalılar,

Uluslararası bir STK olan ” Sürdürülebilir Ulaşım Derneği” (WRI )  Ada’ların ulaşım sorununu çözme amaçlı bir çalışma yapmak üzere görevlendirilmiştir.

Çalışmanın ilk aşamasında Adalıların talep ve görüşleri tespit edilecektir.

Bu amaçla 30 Nisan 2016 Cumartesi günü 14.00’de Büyükada Çınar Meydanı Çelik Gülersoy Kültür ve Sanat Merkezi’nde geniş katılımlı bir toplantı yapılacaktır.

İstanbul Adalar ilçesinde süregelmiş olan Deniz ve Kara Ulaşımına yönelik sorunların tespiti ve önerilerin görüşülebilmesi için bir büyük toplantı düzenlenmektedir.

Bu toplantıda görüşülecek her talep ve düşünce, Mayıs ayındaki Uluslararası Sürdürülebilir Ulaşım Derneği (WRI WORLD RESOURCE INSTITUTE TURKİYE) ile birlikte gerçekleştirilmesi planlanan “İstanbul Adalar için Sürdürülebilir Ulaşım Çalıştayı’nda değerlendirilecektir.

Sizlere aşağıdaki konuları hatırlatmak üzere listeliyoruz. Ancak vereceğiniz görüşler bu konularla sınırlı değildir. Ulaşım ile ilgili görüşlerinizi lütfen serbest olarak yazınız.

Bu toplantıda aşağıdaki konular ele alınacaktır:

*Şehir ile deniz ulaşımı,

*Adalar arası ulaşım,

*Deniz ulaşım güvenliği,

*Tarife ve ücretlendirme,

*İskeleler,

*Günübirlik Ada ziyaretçileri,

*Faytonlar,

*Bisikletler,

*Motorlu ve elektrikli araçlar,

*Trafik kuralları,

*Park alanları,

*Yürüyüş parkurları,

*Trafiğe kapalı alanlar,

*Trafik denetimi.

 

Belirtilen konularda önerilerinizi ve görüşlerinizi 30 Nisan 2016 tarihine kadar yazılı olarak  adalarkentkonseyi@adalarkentkonseyi.org.tr  e-mail’e  iletebilirsiniz.

Sorunlarımızı birlikte çözebilmek için bu toplantıya talep ve düşüncelerinizle katılımınızı bekliyoruz.

Adalar Kent Konseyi

Ulaşım Çalışma Grubu