Adalar Çocuk Orkestrasının 05 Şubat Pazar günü Galata Rum Okulunda verdiği ilk konserinde büyük bir gurur ve mutluluk yaşadık.

Bu ilk konsere o kadar kısa sürede hazırlandılar ki, izlerken kulaklarımıza ve gözlerimize inanamadık, çok duygulandık.

4 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilen enstrüman dağıtım töreninin üzerinden sadece 3 ay geçmişti.Bu sürede çocuklarımız o kadar istekli ve disiplinli çalıştılar ki sonuç muhteşemdi. İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü müzik öğretmenimiz Duygu Altekin Özünlü ve Heybeliada Anadolu Lisesi müzik öğretmeni Selahattin Doğan haftada 3 gün büyük bir özveri ile verdiği dersler,velilerimizin desteği ve Barış için Müzik Orkestra üyeleri Şule Taşova (Keman) , Zeynep Simay Al ( Viyola),Zeynep Eda Güller (Çello)’in haftada 1 gün verdiği enstrüman dersleri çocuklarımızın başarısının en büyük sebebi .

29 Aralık 2016 tarihinden itibaren Barış İçin Müzik Orkestra Şefleri Samuel Matus, Felix Briceno ve Carla Aparcedo, orkestra olarak çocuklarımızı biraraya getirerek çalıştırması sonucunda,ilk konserlerinde İstanbul ve Bursa Orkestralarıyla hemen uyum sağlayıp, muhteşem bir konserle sahne almalarını sağladılar. Bu ilk 3 ayda Barış İçin Müzik Vakfı Koordinatörü Uğurcan Benice tecrübeleriyle hep yanımızda oldu.

Çocuklarımızın başarı dolu müzik yolculuğu yeni başladı çok daha güzel konserlerde beraber olacağız.

Adalar Çocuk Orkestrası’nın hayata geçmesini sağlayan tüm kurum ve kişilere gösterdikleri güven ve destek için teşekkür ediyoruz.