Adalar Çocuk Orketrası yazın ilk konserini Heybeliada Su Sporları Kulübü’nde 14 Temmuz akşamı verdi. Şef Samuel Matus yönetimindeki konserde Adalı çocuklarımızla birlikte Barış İçin Müzik Vakfı Edirnekapı orkestrasından iki öğrenci de sahne aldı.

Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut YerlikayaHSSK Başkanı Ercan Özboyacı, HSSK yönetim kurulu üyesi Oğuz Kumbaracı ve Tunç Lokum, HSSK Kulüp üyesi Mahmut Baki Tatoğlu , Büyükada Şehit Murat Yüksel İlkokulu Müdürü Recep Kızılırmak,125.Yıl Atatürk Ortaokulu Müdürü Ayşegül Fer Ahat, Adalar Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Nesrin Dayi Karanfil ve Kadın Meclisi Üyesi TC Lütfiye Küçüksarı , Adalar Kent Konseyi Eğitim Grubu Başkanı Nezih Bayraktar ve Eğitim Çalışma Grubu üyemiz Fatma Bozkurt, Adalar Kent Konseyi Genel Koordinatörü Ayten Sele , Barış İçin Müzik Adalar Kordinatörü Eren Topal, Heybeliada’lı orkestra üyelerimizin keman bağışlarını yapan Tulin Gönel ve Nilay Bektaş Söyler, Heybeliada sakinleri ve velilerimiz yazın ilk konserinde öğrencilerimizi yalnız bırakmadılar.

Adalar Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Pınar Delen Satıoğlu’nun orkestrayı tanıtan konuşmasıyla başlayan konserde 2.eğitim yılını tamamlamış çocuklarımız oldukça iyi bir performans sergilediler. Şef Samuel Matus, dünyanın bir çok ülkesinde çocuk orkestralarını yönettiğini ve eğitimlerine destek verdiğini anlattığı konuşmasında, Adalar Çocuk Orkestrası’nın öğrenme gayreti ve yeteneğinin oldukça yüksek olduğunu dile getirdi.

Adalar Çocuk Orkestrası’na mekanlarını açan HSSK Kulüp Başkanı Ercan Özboyacı başta olmak üzere kulübün tüm yönetim kurulu üyelerine ve teknik destek ekibine adalı çocuklarımız adına teşekkür ediyoruz. Orkestramız pazartesi ve çarşamba günleri Büyükada Şehit Murat Yüksel İlkokulu’unda çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çalışmaları ve yeni yaz konserlerimizi izlemek için tüm adalı dostlarımızı davet ediyoruz.

ADALAR KENT KONSEYİ

Adalar Belediyesi
Heybeliada Su Sporları Kulübü
Barış İçin Müzik
Adalar Çocuk Orkestrası