Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu ve Team Kronos‘un düzenlediği ULTİMATE serisine eklenen Ultimate Büyükada yarışı 7 Ekim Pazar günü ikinci kez Büyükada Deniz Kulübü’nde gerçekleşti.

Adalar Belediyesi, Adalar Kent Konseyi, Büyükada Deniz Kulübü, DAKSAR, UNO, KNORR, LIPTON, REDBULL, HARDLINE, TADA ve Nepal Outdoors destekleriyle hayata geçen Ultimate Büyükada 267 koşucunun 11.5 km’lik koşu ve 207 yüzücünün 2 km’lik yüzme mücadelesine sahne oldu.

Adalar Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu tarafından hayata geçirilen Adalar Kros Takımı’nın koşucuları ve Adalı çocuklar için 2 km’lik ayrı bir parkur oluşturuldu.
Pazar sabah saat 10’da koşu etabıyla başlayan yarışta saat 13:30 ‘da yüzme etabı için start verildi. Organizasyon boyunca Kent Konseyi Kültür Sanat grubundan Mahmure Vaizoğlu, Konuralp Sunal, Serkan Gürel,Hovsep Özcar ve sekreterimiz Füsun Beyhan Karataş ekibe destek verdi. Yüzme etabında ise Adalı dostlarımız Celal Karaca Celo,Serco Eksiyan ve Hovsep Özacar ‘dan organizasyona büyük destek geldi.

Team Kronos’un Adalar Kaymakamlığı, Adalar Belediyesi,Adalar Kent Konseyi ve Büyükada Deniz Kulübü için hazırladığı teşekkür plaketleri ödül töreninde teslim edildi.

Dereceye giren sporculara ödüllerini Mahmure Vaizoğlu, Konuralp Sunal, Hovcep Özacar, Adalar Kent Konseyi Genel SekreteriAbdurrahman Küçüksarı ve Adalar Belediye Başkanı Atilla AYTAÇverdi.

Kürsüye çıkan Adalı öğrencilerimizin madalyaları ise 125.Yıl Atatürk Ortaokulu Müdürü Ayşegül Fer Ahat ve Mahmure Vaizoğlu tarafından teslim edildi. Kürsüye çıkan tüm öğrencilere ayrıca Adalar Kent Konseyi’nin hazırladığı ödüller teslim edildi.

Adalar Kent Konseyi olarak Adaların sporla iç içe olması amacıyla destek verdiğimiz Ultimate Büyükada yarışının hayata geçmesini sağlayan başta HİS Federasyonu’na ve Team Kronos’un değerli sporcuları Faruk Kar ve Utkuer Yaşar olmak üzere mekan desteği veren Büyükada Deniz Kulübü, Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü, Faytoncular Odası, Adalı velilerimiz ve gönüllü olarak destek veren Adalı dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Nice başarılı yarışmalara
ADALAR KENT KONSEYİ